Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

1- Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan SesHost ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında SesHost'a ait olan musteri.seshost.net internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında SesHost'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar

3.1: SesHost, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişiniz oluşturuldu mesajı ile SesHost ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler SesHost tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş oluşturuldu işlemlerin onaylanmasından ve hizmet başlangıcı ücreti tahsil edildikten sonra SesHost, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol paneli aktif edilecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde SesHost tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri hizmetlerinden faydalanırken SesHost tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu hizmetlerin kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan alanlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşterİ kullanmış olduğu üyelik bilgileri panel bilgilerini başka kimse ile paylaşmayacağının sözünü vermiş olur, bundan kaynaklı olarak üyelik oluşturduğu günden sonraki süreçlerde sunucusuna veya hizmetine bu zaafiyetten kaynaklı gerçekleşebilecek bütün zararları kabul ettiğini beyan eder. SesHost kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya SesHost'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. SesHost hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek ve üyeyi kalıcı olarak yasaklama hakkına sahiptir.

3.6,5: SesHost üstte yer alan madde dahil olmak üzere gerçekleşebilecek bu sebeplerden dolayı silinen veya kapatılan hesaplarda ücret geri iadesi yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

3.7: SesHost, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, sunucu ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu bilgilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Kiralanan sunucuda bulunan bilgi/dosya/program/içeriklerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır. SesHost müşteriye herhangi bir yedek teslim etmek zorunluluğunda ve yükümlülüğünde değildir.

3.8: Kiralanan sunucularda saldırı alınması (ddos,spofing vb.) veya veri merkezi kaynaklı teknik sorunlardan oluşan kesintilerde 'gerekli şartlar' doğrultusunda(3.9'da belirtilmiştir) ücret iadesi gerçekleştirmektedir.

3.9: Müşteri satın almış olduğu hizmeti 3.8 maddede belirtilen sebeplerden kaynaklı olarak kullanamaması, yararlanamaması durumunda ücret iadesi, müşterinin ödemesini yapmış olduğu süre bazında, sadece ve sadece kullanmış olduğu günlerin ücreti düşülerek kalan tutarın ücret iadesi gerçekleştirilmektedir.

3.10: Firmamız yasadışı işlemler veya sunucu bünyesine ve işleyen sürece zarar vermek amacıyla kullanılan hizmetleri iptal etme hakkına sahiptir.

3.11: Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir, 3.6,5 madde, bu maddede esas alınacaktır.

4- Süre

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından SesHost'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 2 gün öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi şeklinde uzayacağını var sayar.(sunucu bilgileri ve verilerinin saklanması hususunda.) Eğer ki taraflar sözleşmenin sona ermesinden 2 gün öncesinde ihtar etmiş ve 2 günden sonra vazgeçmişler ise bu durumda ihtar süresi sonuna kadar saklar, sürenin son bulması beraberinde SesHost verilerin yedeğini veya verilerini saklamayacağını 'sileceğini' beyan eder.

4.4: Müşteri siparişini oluşturduktan sonra kendisine teslim edilen 'ilk' toplam süre 32 gündür, bu 30 gün hizmet süresi, 2 gün ek ödeme süresi olarak verilmektedir. Süre uzatma işlemlerinde 30 gün olarak uzatma işlemi gerçekleştirilmektedir. Tekrar bir ek ödeme süresi verilmeyecektir.

5- İade

5.1: Müşterinin siparişi onaylamasıyla beraber hizmetinin aktif edildiğini kabul eder. Hizmetin aktif edildiği gün ve saat itibari ile iade süreci 1 Hafta(7 Gün)'dır. Bu sürenin aşılması durumunda iade taleplerini hiçbir şart ve gerekçe tanımaksızın SesHost red edeceğini açıkça beyan eder.

5.2: 5.1 maddenin istisnai durumu sadece ve sadece 3.9 madde esas alınmaktadır.

5.3: Müşteri 3.8 maddeyi esas alarak iade talebinde bulunduğu durumda, SesHost destek taleplerinde en az 3 tane arıza sorunu bildirimi içeren 'teknik destek' kaydı bildirimi kontrolü yapacaktır. Azami miktarda teknik destek talebi bulunmadığı durumda iade taleplerini red edeceğini beyan eder.

6- Ücret

6.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır.

6.2: SesHost önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.3 : Hizmetlerin ödemeleri son ödeme tarihine kadar yapılmak zorundadır. Esneklik günü tek seferlik ilk sipariş oluşturulduğunda 2 gün olarak bulunmaktadır. Son ödeme tarihine kadar ödemesi yapılmayan kiralık sunucular askıya alınır. Sunucuya erişim kapatılır.

6.4 : Hizmetlerin ödemeleri son ödeme tarihine kadar yapılmayan siparişlerin hizmetleri durdurulur. Hizmetlerin durmasıyla beraber eski fiyattan yenileme avantajı da kaybolmuş olur. Sonraki süreçte hizmetini yenileyecek müşterilerimizin yenileme ücreti güncel fiyat ve paket üzerinden hesaplanır.

7- Siparişin/Hizmetin Sonlandırılması (Hizmetin durdurulması).

7.1: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurulması durumunda SesHost hizmetin/siparişin 3.10 ve 3.11 maddeleri dahil ederek sonlandırılma işlemlerini gerekçe sunmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.

7.2- Koşulların Kabülü: Sistemimize üye olup hizmet alan tüm müşterilerimiz bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar.

Düzenlenme Tarihi: 03.11.2022 Güncelleme Tarihi: 10.04.2023
Düzenleyen: SesHost
www.seshost.net

© SesHost | www.seshost.net